სამშენებლო კომპანია “ინსი” დაარსდა 2007 წელს. კომპანიის ძირითად საქმიანობას წარმოადგენს: სამშენებლო სამუშაოები; ლითონკონსტრუქციების მოწყობა; შიდა და გარე მოპირკეთების სამუშაოები; ბაღებისა და პარკების მოწყობა, ელექტრო სამონტაჟო და სანტექნიკური სამუშაოები, გათბობა, კონდეცირება, ვენტილაცია, წყალკანალიზაციის სისტემების გაყვანა, სატრანსპორტო მომსახურება, გზების მოწყობა – მოპირკეთება, მეტალოპლასტმასის კარ-ფანჯრების დამზადება და მონტაჟი; მდფ-ის კარებების დამზადება და მონტაჟი, არქიტექტურა, დიზაინი, პროექტირება; ასევე, კომპანია წარმატებით ახორციელებს ჩამდინარე წყლებისა და გამწმენდი ნაგებობების სამშენებლო და წყალმომარაგების სისტემების სარეაბილიტაციო პროექტებს რეგიონებში.
შპს “ინსი”-ს მიერ განხორციელებული ყველა პროექტი დაგეგმილია და აშენებულია თანამედროვე საერთაშორისო სტანდარტების დაცვით.
კომპანიას განხორციელებული აქვს პროექტები მთელი საქართველოს მასშტაბით, აღსანიშნია თბილისში – ახალი აღმაშენებელი, ძველი თბილისის რეაბილიტაცია, თელავის რეაბილიტაცია და მრავალი სხვა.